چهار تحول در طراحی وب سایت در سال 2015


طراحی وب همیشه با تحول وب همراه بوده و برای ماندن در عرصه رقابت باید با این تحولات همراه شد! همواره از دغدغه های طراحان وب این بوده است که بتوانند نظر مشتریان را بیشتر به خود جلب کنند و در این عرصه از دیگر رقبا پیشی بگیرند! تکنولوژی همیشه در حال پیشرفت است و بیشترین سرعت تکنولوژی در پهنای وب بروز می کند! کافی ست برای مشاهده این تغیرات فقط تغیرات ظاهری سایت های اینترنتی در یک سال گذشته را رصد کنید خواهید فهمید بیش از آنچه فکرکرده اید تغیرات در این دنیای پیچیده ایجاد شده است.

حال می خواهیم با هم پنج تحول در طراحی وب سایت در سال 2015 را بررسی کنیم تا با دید بازتری در عرصه طراحی وب قدم بر داریم:

1-سادگی!

از ساده سازی در آرم و لوگو گرفته تا قالب صفحه همه به سمت سادگی پیشرفته اند برای مثال لوگوی گوگل هم این تغیرات را تجربه کرده! این سادگی حتی در پالت های رنگی هم بروز پیدا کرده اند  تا جایی که شده از پالت های ساده در صفحات وب استفاده شده! همه چیز از شلوغی و درهم وبرهمی دوری شده و به سمت سادگی رفته است. این را می توانید براحتی در لوگوی StubHub ببینید.

1448055191_stub-hub-logo-change

2-منوی موبایلی!

با بیشتر شدن استفاده از تلفن های هوشمند و افزایش سرچ های اینترنتی بوسیله آنها طراحان به این فکر افتادند که چگونه از این ظرفیت استفاده کنند و متانسب با صفحه 3 یا 4 اینچی موبایل بیشترین کارایی را به آن بیفزایند! منوی خطی یا بقولی مونوی همبرگری که با سه خط افقی از روی هم مشخص می شود باعث افزایش کارایی سایت های اینترنتی شد. سایت Unmetric دارای یک مثال ساده و زیبا این سبک از منو است.

1448055328_unmetric-menu

3-دکمه شفاف!

وب سایت ها از دکمه های بزرگ و پرزرق و برق دوری می کنند! از دکمه هایی که کاربر را مجبور می کنند روی آن کلیک کنند! دکمه های شفاف با ورود خود این دکمه های پرزق و برق را کنار زده اند! دکمه های شفاف دکمه هایی هستند که زمینه شفافی دارند و با فونت ساده و بطور خلاصه مطلبی روی آن نوشته شده است این دکمه های زیبا و ساده هستند و نظر کاربران را جلب می کنند!

1448055436_big-drop

4-طراحی تک صفحه!

این نوع طراحی به طرز عجیبی در یکی دو سال اخیر رشد داشته است! و این رشد سریع دلایلی داشته اند یکی از این دلایل این است که بر اساس تحقیقات انجام شده کاربران ترجیح می دهند مطلب  را در یک یا دو صفحه طولانی ببنیند تا اینکه به چند صفحه رجوع کنند این رفتن از صفحه به صفحه دیگر هم باعث می شود وقت کاربر گرفته شود و هم باعث بارگذاری صفحات بیشتر خواهد شد. وب سایت هایی که به طراحی تک صفحه روی آوردند از این کار نتیجه گرفته اند.

1448055867_smart-water-

نظر خودتان را ارسال کنید