محتوای تکراری


قبلا گفته بودیم یکی از راه هایی که بتوانید سایت خوبی داشته باشید این است که همیشه بروز باشید! سایت شما هر روز مطلب جدید و متنوع داشته باشد! و کاربران برای دیدن مطالب جدید به سایت شما سربزنند! اما یکی از خطاهای وبمستر ها در همینجاست!آن ها بجای اینکه خود محتوا را تولید کنند می روند و آن را از جای دیگری کپی می کنند! و فکر می کنند که با این کار سایت خود را بروز نگه داشته اند! دقیقا اشتباهشان دراینجاست که نمی دانند موتور های جستجوگر با استفاده از الگوریتم های مختلفی مطالب و محتوای آن ها را چک می کنند! و اگر تکراری باشد یک نمره منفی و البته با تاثیر بسیار منفی در سپو سایت آن ها بوجود می آید!

 

محتوای تکراری چیست؟

محتوای تکراری را می توان به سه صورت بیان کرد:

تعریف اول: گاهیهمه محتوای صفحه ای با صفحه ی دیگر شبیه است!

تعریف دوم: گاهی عنوان و توضیحیک صفحه با صفحه دیگر شبیه است!

تعریف سوم: در برخی مواقع نیز عنوان و توضیح صفحه شبیه نیست بلکه متن های آن یکسان است.

 

1380358403_nocopy

چرا محتوای تکراری یک مشکل است؟

محتوای تکراری باعث سردرگرمی کاربران می شود وقتی کاربران به سایت شما می آیند و با یک مطلب تکراری مواجه می شوند متوجه خواهند شد که سایت شما چندان معتبر نیست ! نکته مهم اینجاست که همانطور که کاربران متوجه می شوند ، موتور های جستجوگر هم متوجه خواهند شد! و مشکل از اینجا آغاز خواهد شد!

disable-copy-paste-website-weblog-t

تاثیر محتوای تکراری بر رتبه سایت

اگر موتور های جستجوگر مطالب یکسانی از آدرس های شما پیدا کنند! متوجه می شوند که این مطالب کپی و تکراری هستند! بعد از آن سعی می کنند تا صفحه ای که اصل یا بقولی اورجینال است را پیدا کنند! اینکار بر مبنای عمر صفحه و یا تعداد بازدید و یا رنک صفحه صورت می گیرد! تکرار محتوای تکراری در سایت شما باعث می شود که موتور های جستجوگر سایت شما را به عنوان یک اسمپر و تکرارکننده مطالب شناسایی کنند و کم کم آن را از لیست داده های خود حذف کننذد و دیگر سایت شما را نشان ندهند! باید سعی کنید که به تدریج محتوای تکراری را کنار بگذارید تا موتور های جستجوگر به شما توجه کنند و رتبه شما بالا بیایید!

محتوای تکراری یکی از خطاهای رایج در سئو سایت است! و از موارد اولیه داشتن یک سایت در صدر لیست جستجو داشتن محتوای تر و تازه است! پس بروز و جدید باشید!

نظر خودتان را ارسال کنید