چگونه یک سایت واکنش گرا ( ریسپانسیو ) طراحی کنیم؟


چگونه یک سایت واکنش گرا ( ریسپانسیو ) طراحی کنیم؟

اگر بخواهیم یک مثال ملموس برای درک یک سایت ریسپانسیو بزنیم میتوان گفت همانگونه که با استفاده از تکنولوژی در معماری میشود کاری کرد که تمامی تجهیزات بصورت خودکار قابل کنترل باشد در یک چنین سایتی هم وب طراحان میتوانند به تغییر کردن سیستم کاربران عکس العمل نشان دهند.

توضیحی از یک سایت ریسپانسیو :

در قدیم برای اینکه یک سایتی را در گوشی همراه داشته باشیم میبایست که یک برنامه نویسی متمایز انجام میدادیم که در آن با توجه به شناسه مرورگر استفاده کننده شناسایی میکرد که این کاربر با گوشی همراه وارد شده است که در این صورت یا کاریر را به URL انحصاری تلفن همراه متمایل میکرد و یا محتوای تلفن همراه را در همان آدرس به او نمایش میداد.
این گونه سایت ها به گونه ای طراحی شده اند که ساختارشان حالتی شناورگونه است و با استفاده است از مدیا میتوان سی اس اس را فعال کرد و بوسیله آن میتوان سایز های صفحه و متن را تنظیم کرد.

چرا طراحی یک سایت ریسپانسیو حائز اهمیت است؟
طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ما برای این یک سایت ریسپانسیو را طراحی میکنیم که نسبت به تغییرات وضوح تصویر و سیستم هایی همچون گوشی های همراه و تبلت ها عکس العمل نشان دهد.

 

به چه دلیل می بایست سایت واکنش گرا داشته باشیم ؟

 •   به دلایل زیادی سایت های واکنش گرا بهینه سازی شده به حساب می آیند و باعث بالا آمدن رنک گوگل در اینرنت می شوند پس یکی از دلایل مهم سئو سایت های واکنش گرا می باشند.
 •    در اصل اینگونه سایت ها مورد علاقه کاربران می باشند و از سایت های پربازدید هستند.
 • باتوجه به نکته های گفته شده امیدوارم دلایل اهمیت این سایت ها را بدانید.

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: اکبر
  تیر 23, 1394

  مطلب خوبی بوود ممنون به آموزش خوبی داد دست شما درد نکنه

 2. نویسنده دیدگاه: zahra
  مرداد 11, 1394

  vaghan awli bood mercccc

 3. نویسنده دیدگاه: دانلود آهنگ جدید
  مهر 4, 1394

  مطالب مفیدی بود.سایتتو طراحی خوب و شکیلی داره .

  • نویسنده دیدگاه: adartiliamin
   مهر 4, 1394

   لطف دارید

نظر خودتان را ارسال کنید